#
##

Veri Kurtarma Hizmetleri

Günümüzde elektronik/dijital ortamlardaki verilerin gerek iş yaşamında gerekse özel yaşamda ne denli önemli bir yere sahip olduğu açıktır.

Ancak yangın, su baskını, voltaj düzensizliği ya da elektrik kaçakları sonucunda bu önemli veriler erişilemez hale gelebilir. Bu durum elektronik/dijital ortamlardaki verilerin korunması ve herhangi bir hasar sonucu oluşan veri kayıplarının kurtarılması işlemini önemli kılmaktadır.

Veri kurtarmada işinin ehli uzman bir ekip kadar hız ve acil müdahale de önem taşımaktadır. Verilerinizin tehlikeye girdiği durumlarda Melis Bilgisayar, uzman veri kurtarma deneyimiyle size sadece bir telefon kadar uzaktır.

Eğer bilgisayarınız veya verilerinizin saklı olduğu cihazlar hasar gördüyse yapmanız gereken Melis Bilgisayar Acil Yardım Hattını aramaktır Yardım hattındaki uzmanlarımız sizden veri kaybına neden olan durumla ilgili bilgi aldıktan sonra gözden kaçırılmış olabilecek basit çözümler hakkında sizi bilgilendirir..

Verinin değerlendirilmesinden sonra uzmanlarımız kurtarma işlemine başlar. 

Bu aşamada veriye sorunsuz erişimin sağlanması için hard disk üzerinde fiziksel tamirat çalışmasında bulunulabilir, fakat hatırlatmak isteriz ki veri kurtarma süreci donanımınızın değil, yazılımınızın kurtarılmasına yöneliktir ve donanımınız üzerinde gerçekleştirilecek tamiratın tek amacı hasarlı verilere erişim sağlamaktır.

Melis Bilgisayar veri kurtarma hizmetlerinde, verilerinizin kurtarılabilir olup olmadığının analizi herhangi bir ücrete tabi değildir. Verilerinizin durumu hakkında detaylı bir rapor ise uygulanan mesai ye göre fiyatlandırılacaktır.

Hangi ortamlarda kayıtlı veriler kurtarılabilir?

#Sabit disk, Harici disk, Flash disk, Disket,Cd,Dvd,Mp3 vb. her çeşit dijital kayıt ortamından veri kurtarılabilir.

Ön inceleme ücreti alınıyor mu ?

#Hayır Kesinlikle İnceleme Ve Arıza Tespit için ücret talep edilmez.

Veri kurtarma işlemi ne kadar sürer?

#Süre,verilerin kayıtlı olduğu ortamdaki durumuna bağlıdır.Süre verilebilmesi için mutlaka bir ön inceleme yapılmalıdır.

Veri kurtarırkan hangi yöntemler kullanılmaktadır?

#Kayıt ortamındaki verilerin durumu ve ortamın teknik analizi yapılarak kullanılacak yöntem belirlenir. Bunlar verilere ulaşmamızı sağlayacak donanımsal teknikler ve/veya özel yazılımlar şeklindedir.

Formatlanmış ve üzerine yeniden işletim sistemi kurulmuş bir diskteki verilerin tamamı kurtarılabilir mi?

#Kurtarılabilir, ancak verilerin tamamına ulaşabilmek için yedekten geri yükleme yapılmamış olması gerekir.

Bozuk sektörler (Bad Sector) içeren bir diskten veriler kurtarılabilir mi?

#Bozuk sektörler nedeniyle dizin yapısı zarar görmemişse tüm veriler kurtarılabilir.

Bozuk bir disk bozulmadan önceki şekliyle birebir kurtarılabilir mi?

#Dizin yapısı sağlam ve sağlıklıysa birebir kurtarılabilir.